ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
رتبه و درصد دروس براي قبولي در رشته هاي گروه تجربي مركز مشاوره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مشاور
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۷:۳۲

رتبه و درصد دروس براي قبولي در رشته هاي گروه تجربي

 • رتبه و درصد دروس براي قبولي در رشته هاي گروه تجربي، آخرين رتبه قبولي
 • درصد دروس براي رشته هاي تجربي، زيرگروه هاي رشته تجربي
 • كارنامه آخرين رتبه قبولي گروه تجربي، رشته هاي گروه تجربي
 • ليست رشته هاي تجربي، پزشكي و پيراپزشكي تجربي

بي شك قبولي در رشته هاي تجربي كار آساني براي داوطلبان و متقاضيان رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي نيست. اما در اين مطلب سعي داريم به رتبه و درصد دروس براي قبولي در رشته هاي گروه تجربي بپردازيم تا داوطلبان با ديد بازتري انتخاب رشته ي خود را انجام دهند.

قبل از تمام اين ها به تخمين رتبه مي پردازيم؛ اگر داوطلبان تا قبل از اعلام نتايج درصدهاي حدودي خود را بدانند مي توانند با استفاده از نرم افزار تخمين رتبه، به صورت رايگان رتبه خود را تخمين بزنند.

بعد از اعلام رتبه توسط سامانه ي سنجش، داوطلبان مي توانند دفترچه انتخاب رشته را از سامانه ي دانشگاه سراسري و يا سامانه دانشگاه آزاد دريافت كنند. بعد از دريافت دفترچه انتخاب رشته، داوطلب مي تواند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته به صورت رايگان، انتخاب رشته اش را انجام دهد.

در مورد رتبه و درصد دروس براي قبولي در رشته هاي گروه تجربي بايد بگوييم كه اين رتبه هم براي دانشگاه سراسري و هم براي دانشگاه آزاد است. به اين دليل كه به مدت 2 سال است كه كنكور سراسري و آزاد به صورت همزمان برگزار مي شوند. در نتيجه ترازي براي دانشگاه آزاد در نظر گرفته نمي شود.

اما قبولي در دانشگاه سراسري به رتبه و رشته ي انتخابي و زيرگروه انتخابي داوطلب بستگي دارد. دانشگاه سراسري به طور كلي دوره هاي روزانه، شبانه، پيام نور، غير انتفاعي، پرديس خودگردان را در بر مي گيرد.

به غير از دوره هاي روزانه، داوطلبان موظف به پرداخت شهريه در بقيه ي دوره ها هستند. داوطلباني كه از طريق كنكور سراسري وارد دوره هاي پيام نور و غير انتفاعي و پرديس خودگردان مي شوند نيز موظف به پرداخت شهريه هستند. اما اين شهريه نسبت به شهريه دانشگاه آزاد بسيار كمتر است. اما داوطلباني هم كه نمي خواهند در كنكور سراسري شركت كنند و به نوعي مي خواهند به صورت بدون كنكور وارد اين دوره ها شوند، مي توانند به صورت بدون كنكور در دانشگاه پيام نور، غير انتفاعي و پرديس خودگردان ثبت نام كنند.

زمان ثبت نام در رشته ها و دانشگاه هاي بدون كنكور بعد از اعلام نتايج كنكور است و نحوه ي انتخاب رشته ي بدون كنكور نيز متفاوت است. داوطلبان براي انتخاب رشته ي بدون كنكور مي توانند از نرم افزار بدون كنكور كمك و راهنمايي بگيرند.

دانشگاه آزا هم بسياري از رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي را به صورت بدون كنكور ارائه مي دهد ولي شرايط متفاوتي با دانشگاه سراسري دارد. يكي از اين شرايط، هزينه ي بالاي دانشگاه آزاد در رشته هاي بدون كنكور است.

داوطلبان براي ثبت نام در رشته ها و دانشگاه هاي بدون كنكور تجربي بايد ابتدا از سامانه ي دانشگاه مورد نظر كارت اعتباري خريداري كنند و پس از مطالعه ي دفترچه ي انتخاب رشته ي بدون كنكور، انتخاب رشته ي خود را انجام دهند.

زمان اعلام رتبه براي قبولي در رشته هاي تجربي اوايل مردادماه مي باشد و پس از آن داوطلبان مي توانند براي انتخاب رشته و يا اعتراض خود اقدام كنند.

رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي در دانشگاه علمي كاربردي به صورت خيلي محدود ارائه مي شود و اگر رشته ي مورد نظر داوطلب ارائه شود، داوطلب بايد از مقطع كارداني شروع به تحصيل كند.

خانه مشاوره در موضوعات زير مشاوره مي دهد:

 • رتبه و درصد دروس براي قبولي در رشته هاي تجربي، پيراپزشكي بدون كنكور
 • پزشكي بدون كنكور، انتخاب رشته بدون كنكور رشته هاي تجربي
 • دانشگاه هاي بدون كنكور رشته هاي تجربي، شهريه بدون كنكور رشته هاي تجربي
 • سامانه هوشمند مشاوره تلفني و پاسخگويي به سؤالات شما

 

 

داوطلبان كنكور سراسري جهت اشنايي با فنون انتخاب رشته در كانال خانه مشاوره به ادرس telmoshavere@ عضو شوند.

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]